Грузинське пиво, всі види та марки грузинського пива

Грузинське пиво, всі види та марки грузинського пива

0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Sviani", 0.5L
0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Zedazeni" Premium, 0.5L
0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Golden Eagle", 0.5L
0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Zedazeni" Craft Pilsner, 0.5L
0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Ragnar" Pilsner, 0.5L
0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Khevsuruli", 0.5l

Становлення пивоваріння в Грузії

Ні для кого не секрет, що Грузія славиться на весь світ своїм виноградом та як наслідок виноробством. За даним археологів цей промисел існує в Грузії понад вісім тисяч років. Але існує і інший традиційний напій грузинів, який можливо не так славить Грузію, як вино, але в горах його поважають не менше – це грузинське пиво. Варто відмінити, що пивоварінню в цій країні років не менше, ніж винному промислу.

Перші технології пивоваріння були запозичені в стародавній Ассирії. Варять пиво в гірських районах, що правда замість ячменю використовують унікальні сорти пшениці місцевих сортів із гірських полів, що підживлені вологою гірських джерел. Головна особливість – для приготування пива грузини використовують мінеральну воду, адже в горах іншої не має, ферментують напій в величезний глиняний посуд. Результат феноменальний – зварене пиво в міру міцне, надзвичайно смачне та корисне.

Хлопцям хмільний напій наливали із чотирнадцяти років, це була ніби посвята в доросле життя. В наші дні майже в кожному маленькому містечку є своя невелика пивоварня. Що правда, щоб скуштувати багато оригінальних сортів грузинського пива необхідно приїхати в їх місто, іншого варіанту не має, адже напій розливають в спеціальну тару неподалік від заводу і відразу транспортують в ресторани або кафе. Особливо славетне пиво «Батурумі» виробляється в місті «Батумі», також унікальне грузинське пиво «Мірзанні» виготовляють в Тбілісі та Кутаїсі, також тут варять особливе «Чорне пиво».

Сучасна індустрія пивоваріння в Грузії

Промислове пивоваріння в Грузії розпочалося в період СССР. Тогочасне пиво було призначено для масового місцевого споживання і через це не було високої якості. Відповідно пиво, що привозили із Чехії та Східної Німеччини користувалося великим попитом. Відродження пивоваріння в самій Грузії почалося після розпаду СССР та отримання нею незалежності на початку 90-х років.

На даний момент в Грузії існує чотири крупні концерни, як приносять великі прибутки, а їх пиво високої якості та користується популярністю, як серед місцевого населення, так і серед туристів. Але, окрім них, враховуючи популярність цього напою на теренах Грузії існує ще велика кількість середніх та маленьких пивоварень, що розташовані не лише в столиці, а й розкидані практично по всіх регіонах, що правда, вони вироблять хмільний напій в невеликих кількостях.

Грузинські пивовари також можуть похвалитися великою кількістю сортів пива: світлого та темного, фільтрованого та нефільтрованого, так що у любителів цього напою широкий вибір. Наприклад класичним світлим пивом вважається світле «Ячмінне», або ж біле «Пшеничне», для любителів екзотики грузини пропонують незвичні сорти «Чорне» та навіть «Копчене», аналогів якому не має ніде в світі. «Копчене» пиво славиться оригінальністю смаку, так, що будучи в Грузії обов’язково скуштуйте.

Із переходом Грузії на ринкові відносини пивоваріння динамічно розвивається на фоні величезної конкуренції, яка особливо відчутна через постачання до Грузії пива із визнаних всією Європою пивних країн Чехії та Німеччини. Так, що в будь якому, випадку в Грузії при таких обставинах переважна більшість брендів пива виготовляють якісний продукт за який не соромно, як перед грузинами, так і перед величезною кількістю туристів.

Що правда експорт пива із Грузії досить низький, імпорт його перевищує в рази і це при тому, що грузинське пиво дійсно якісне і смачне, не кажучи про те, що вариться на мінеральних водах. Цю ситуацію місцеві виробники пояснюють досить жорсткою маркетинговою політикою, що проводять країни-постачальники. Їм важко виживати навіть в самій країні, адже 400 сортів пива це дуже багато, адже Грузія не надто велика країна територіально.