Грецьке пиво, всі види та марки грецького пива

Грецьке пиво, всі види та марки грецького пива

0.0
(оцінило 0) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Alfa Beer beer

Декілька слів із історії пива в Стародавній Греції

В Стародавній Греції, що славилася неймовірною кількістю сортів вин, пиво зневажали. Практично не вживали пиво а ні жителі Стародавньої Греції, а ні Стародавнього Риму; адже вважали, що цей напій для найбідніших верств населення. Дана традиція в певній мірі збереглася і до нашого часу, пиво тепер в Греції звісно є, але його не багато в порівнянні із іншими країнами Європи.
На сьогодні є дві головні корпорації Греції, що вироблять пиво: Mythos та Alpha. Туристам варто обов’язково скуштувати місцевий Mythos, бренд досить молодий, масове виробництво вони запустили лише в 1997 році, але на сьогодні він отримав величезну кількість нагород міжнародного рівня. Пиво цієї марки є найбільш популярним в Греції.

Пиво, що вироблять грецькі міні-підприємства

На сьогоднішній день в Греції немало маленьких пивоварень, що як правило, функціонують при ресторанах. Орієнтовано виробництво пива передусім на туристів, яких тут традиційно дуже багато, а вони не бажають наслідувати традиції місцевих жителів і все ж між пивом і вином оберуть пиво.
Можливо дарма місцеві жителі ігнорують пиво, що вироблено їхнім національним виробником, адже воно відрізняється хорошою якістю та смаковими властивостями. Греки варять виключно світле пиво. Винятком є острів Крит, тут не має місцевої пивоварні – пиво привозять із материка.

Популярні сорти грецького пива

“Mythos” продається в пляшках по півлітра і 0,33 л, також буває в банках. Коштує недорого, на смак гіркувате, вміст алкоголю 5%. “Golden Lager” виробляється на цьому ж заводі, продається в пляшках в основному по 0,33 л, по смаку і вмісту алкоголю практично ідентичне. Пальму лідерства по популярності тримає грецьке пиво “Hellenic Breweries of Atalanti”, що правда виробляється згідно німецької ліцензії, вміст алкоголю – 4.9%. Практично єдина відмінність від ідентичного німецького напою є те, що написи на етикетках на грецькій мові. Істинно грецьке пиво “Pils Hellas” мало відоме, має гіркуватий присмак, вміст алкоголю - 4.9 %.

Ринок реалізації грецького пива поки, що не надто розвинений, місцеве пиво витіснили відомі на весь світ бренди інших держав, наприклад на кожному кроці зустрічається пиво із Голландії - “Amstel”, а виробляє його голландський завод, що знаходиться в Афінах. Гурмани, що куштували дане пиво, як в Голландії, так і в Греції, відмічають, що грецький варіант “Amstel” – дуже достойний на смак, як мінімум не псує всесвітньо відомий бренд. Найбільше смакує пляшковий варіант даного пива, адже в банках все таки є мінімальний привкус, хоча, його відчує лише невелика кількість гурманів.

На сьогоднішній день в Греції до пива не має такої відрази, як у сиву давнину, але ринок пива Греції все ж базується на туристах, без них місцеві виробники навряд чи могли існувати. Кожного сезону в Греції велика кількість туристів із США, спеціально для них експортується пиво Bud, улюблене пиво американців, що правда варять його в Італії, а не в США. Для туристів із Європи греки привозять німецьке пиво - Holsten та голландське - Bavaria.

Грецьке пиво в грецьку спеку

Греція славиться дуже теплим літом і саме тому, без холодного пива туристам взагалі ніяк. Останні дослідження показали, що пиво не лише освіжає, а й корисне для здоров’я, що правда в помірних кількостях.
Пиво складається із трьох основних компонентів: вода, ячмінь, хміль. Кожен із трьох інгредієнтів повинен відповідати стандартам та вимогам, інакше пиво буде не якісним. Будь-які добавки до трьох основних складових можуть, як мінімум змінити смак, або ж взагалі створити новий вид пива.