Українське пиво, всі види та марки українського пива

Українське пиво, всі види та марки українського пива

9.3
(оцінило 4) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Перша Приватна Броварня, "Чорне" (The First Private Brewery, "Black")
8.5
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Микулин Тернове поле (draft beer)
8.3
(оцінило 3) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Опілля, "Корифей" (Opilla, "Coryfeus")
8.3
(оцінило 3) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Varvar milk stout ukrainian beer
8.0
(оцінило 1) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Varvar Captain Salt ukrainian beer
8.0
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Микулинецьке" Тернове поле 0.5l
8.0
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


ТОЙ, ЩО ПРОЙШОВ КРІЗЬ ВОГОНЬ Pravda - Beer Theater Lviv
8.0
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Volynski Browar ROYAL DARK LAGER ukrainian beer
8.0
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Славутський пивзавод Князь Сангушко (draft beer)
8.0
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Львівське Роберт Домс Янтарний Ель / Robert Doms Ember ale 0.5 l
7.5
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


Lʹvivsʹke Lev Dark 0,5l
7.5
(оцінило 2) твоя оцінка not yet rated

Please log in to rate.


"Тетерів" Strong Ukrainian

Історія пива

Пиво – один з найулюбленіших напоїв у світі, його ставлять на третє місце поряд із кавою та чаєм. Історія ячмінного хмільного напою йде у глибину віків, почали виготовляти пиво ще стародавні шумерці. Добре варили його галли, британці, скандинави. Знайти згадки про пиво можна і в літописах та казках українців, що полюбляли мед та пиво, яке по вусах текло, а до рота не потрапило. Майже кожна казка закінчується такими словами.

У Київській Русі зазвичай варили його один раз на рік. Це було у березні, вислів «варити з кимось пиво» означав порозуміння та згоду. Вороги ніколи б не змогли разом зайнятися трудомістким та довгочасним процесом та отримати якийсь результат. Русь складалася із князівств та племен, які часто сварилися та воювали, отже, варіння пива могло їх поєднати та помирити.

У більш-менш сучасному вигляді пиво стали варити у 13 столітті. Цей напій став традиційним у багатьох культурах. І українці зробили його невід’ємною частиною гастрономічної традиції та відпочинку. Особливо популярний цей охолоджуючий напій у спекотні літні дні.

Щоб приготувати пиво, треба виділити багато часу та ресурсів. Це складний процес, що триває немало днів, він складається з декількох циклів. Спочатку виготовляється солод, потім отримується пивне сусло. Сусло зброджується пивними дріжджами, деякий час доброджує. Нарешті пиво фільтрують та розливають. Щоб дійти до ідеальної формули кожного сорту українського пива, фахівцям потребувалось багато років та навіть століть.

Чому українці люблять своє пиво?

Перевагами українського пива є гарна якість, відмінні смаки, широкий вибір сортів та доступність ціни вітчизняного продукту. Важливим є момент підтримки своїх виробників, які виготовляють пиво майже в кожному великому місті країни. Плодовиті поля України, багаті чорноземом, дають неабиякі врожаї ячменю та хмелю. Тому сировина, яка потрапляє до складу напою якісна і надає свого неповторного смаку.

А ще кожне місто пишається своєю пивоварнею, українці, зберігаючи рецепти дідів та бабусь, варять пиво і самостійно вдома.
Основні сорти

Розрізняють класичне світле та темне пиво особливих сортів. До світлих сортів українського виробництва можна віднести Жигулівське, Бочкове пиво, Закарпатське, Галицьку корону, Старе місто. Вміст алкоголю у них від 3.9 до 5 %. До складу жигулівського входить обвалений ячмінь, знежирена кукурудза, м’яка пшениця, рисова січка, залежно від рецепту заводу. Це легке пиво низового бродіння.

З темних та напівтемних сортів популярне Чорне пиво, яке роблять за допомогою низового бродіння. Цукор та його замінники не додаються, але у пиві відчувається присмак карамелі. Смак дріжджового хлібу, карамелі та хмелю завоював популярність. Стійка пишна піна Чорного тримається довгий час.

Користується попитом Авторське пиво, що має аромат з відтінком сухофруктів та тостів. Відчувається також карамельний присмак. У складі такого виду всього-на-всього вода, солод, хміль і дріжджі. Тільки солод додається ячмінний та карамельний.

Темне пиво відрізняється не тільки більшим вмістом алкоголю, а насиченістю смаку та поживністю. Цей зігріваючий напій шанували з давніх часів у багатьох країнах. Його навіть називали зимовим пивом. У Англії та Шотландії міцність темного може бути і 40, і навіть 60 градусів. Найвідоміше українське міцне пиво Арсенал містить всього 7.4%, але вважається номером один за міцністю. Виробляється воно з додаванням вищої кількості солоду та ячменю до сусла. Природний процес бродіння дає бездоганну якість та своєрідність.

Особливими сортами можна назвати елі, які виготовляють у невеликих обсягах. Їх готують з ячмінного солоду та пивних дріжджів для верхового бродіння. Спирту у них міститься не менше від 4 процентів та не більше 5.5. Оригінальні смаки Андріївського та Воздвиженського елю подобаються поціновувачам. До п’ятдесяти найкращих пив у країні за пивним рейтингом потрапив Трапезний ель від Радомишльського комбінату. Ще там є Rodbrau Gold з пивоварні с. Пірнове. Ель від львівської Королівської пивоварні за індійським рецептом від британських колоністів теж потрапив до списку кращих.

Найбільш смачним та натуральним вважається живе пиво. Це неофіційний термін, його немає у стандартах пивоваріння. Але у народі такий вид пива дуже популярний, краща якість та менший вміст штучних речовин дають гарний результат. Хоча таке пиво можна зберігати меншу кількість часу, ніж заводське, воно завоювало свою нішу у споживанні.

Найвідоміші пивоварні

Однією з перших пивоварень на території України була Львівська. Її було запроваджено у 1715 році ченцями-єзуїтами. Вони отримали дозвіл на будівлю у графа Станіслава Потоцького. Краківське передмістя Львову славилося золотавим напоєм з високоякісного хмелю, вирощеного на львівських угіддях, та кращого ячмінного солоду. Для приготування також додавалася найчистіша артезіанська вода з місцевої свердловини. Завдяки слідуванню старовинним рецептам та дбайливості у технології варіння, ченці-пивовари випередили інших потужних виробників пива у своєму краї.

Цінність їх продукту була не тільки у смакових якостях, але і в тому, що його можна було транспортувати тривалий час, і воно залишалося таким же. Довготривале зберігання було рідкісним у ті часи, тому саме львівські майстри відправляли свій товар до Європи, набираючи обертів та розвиваючись. Таким чином львів’яни стали власниками однієї з найпотужніших пивоварень в Австро-Угорській Імперії, а згодом і в Україні.

За старими класичними технологіями зварене тернопільське пиво Опілля. Виробником приділяється увага роздільному бродінню і доброджуванню. Ці процеси тривають приблизно два місяці. Незважаючи на більшу вартість виробництва за такою рецептурою, пиво доступне кожному. Складники вітчизняного походження додають якості та доброго смаку. Пивоварня має історію з 1851 року, вона була одним з перших промислових підприємств у місті, а зараз динамічно розвивається.

Широко відомий в Україні Уманський пивний завод. Він був заснований товариством уманських купців ще у далекому 1878 році, за часів радянської влади був націоналізований, а під час війни зруйнований. У 50-х роках завод відновлював свою працездатність і об’єднався з Черкаською броварнею. Після тяжких 90-х, у 2008 завод став приватною власністю та перейшов на німецьку систему пивоваріння. Майстри з Германії навчили місцевих спеціалістів своїм методам і подарували декілька своїх рецептів. Зараз на заводі вирощується свій ячмінь для виробництва, виводяться нові кращі сорти зерна. Технологи обирають кращу сировину і отримують бездоганний результат – живе Уманське пиво.

Цікава історія створення марки Оболонь. До відкриття Олімпіади 1980 року радянський уряд дав наказ швидко збудувати пивоварню за європейськими стандартами. Експертами у допомозі стали чехи, як істинні поціновувачі традиційного напою. Майстри пивоваріння вибрали місце для заводу, залежно від близькості та доступності артезіанської води. Таким місцем і виявилася Оболонь у Києві на березі річки Дніпра.

Оболонню називали низькі луги біля річкової води ще за часів Київської Русі. Збудований у найкращому місці завод у короткий час став відомим та першим отримав постійних замовників продукції з різних країн світу.

Українці частіше обирають світлий лагер, такий, як Чернігівське. Відбірний солод з рідних полів та гіркий хміль дають повноцінний освіжаючий смак традиційного пива. До складу також входить кукурудзяна крупа та дріжджі, які сприяють процесу бродіння.

Місто Чернігів має давню історії, коли святкувалося 1300-річчя, у 1988 р. заснувалася чернігівська броварня. Зараз це найбільш затребувана марка пива в Україні. Невисока ціна та гарні характеристики дають добрі показники продажу.

Запоріжжя випускає світлі та темні сорти пива. Славутич Преміум – світле з багатим насиченим смаком, вміст алкоголю у ньому – 5 процентів. Відбірні компоненти та вивірена рецептура роблять це пиво справді якісним. Робота заводу у Запоріжжі бере свій початок від 1998 року, він був збудований на основі запорізького пивзаводу №2 від 1974 року. У 2007 бренд вітчизняного пива повністю оновився. Зміни торкнулись не тільки дизайну, але і смаку продукції, що стала набагато кращою. Тепер їхній завод працює й у Києві.

Популярною у країні стала Перша приватна броварня, вона була створена не так давно. У 2004 році це був невеличкий сімейний бізнес. Але через 8 років після злиття з львівським та радомишльським заводами виробництво компанії зросло, і броварня стала постачати усю країну відмінним пивом, звареним за європейськими стандартами.
На потужностях цих заводів виробляється Перша Варка. Це світлий лагер з насиченим кольором янтарю. Його називають домашнім зерновим пивом, тому воно залишає солодово-зерновий смак. У післясмаку відчуваються фруктові нотки. Піна Першої Варки стійка і середньозерниста.

Довгий час займає свою нішу Миколаєвський пивзавод, який виготовляє світлий напій янтарного кольору. Янтар давно люблять у народі за його доступність і непоганий легкий смак, добре освіжаючий у літню спеку. Зараз компанія належить бельгійцям. Вони співпрацюють з виробниками Рогані та Чернігівського.

Популярності набувають невеличкі крафтові пивоварні, які варять натуральне пиво без додавання консервантів, обходячись без підсилювачів смаку. Пивовари можуть собі дозволити експериментувати з рецептами, варити нефільтровані та непастеризовані напої з коротким строком зберігання. Однією з найпопулярніших крафтових пивоварень є гуцульська Ципа, що завоювала гарні світові рейтинги по смаку.

Високий рівень автоматизації, якісні складові компоненті та знання історичних рецептур відкривають широкі можливості та перспективи перед українськими пивоварами. Українське пиво цінується у світі, його багато експортують. А туристи знають, що у нас можна за невеликі гроші купити справжнє смачне пиво.

Традиції вживання пива в Україні

На початку історії пива в Україні було відомо тільки декілька сортів. Найпопулярнішим завжди був стандартний лагер. Це був легкий алкоголь для чоловічих компаній. Жінки довгий час не могли собі дозволити келих алкогольного напою, на відміну від Німеччини, де пиво пили усі.

Найбільше у європейських країнах пиво п’ють чехи, німці та поляки. Українці споживають приблизно 41 л. на рік, це не дуже високі мірки. Пивна культура не так розвинена, як у Німеччині з її відомим на весь світ Октоберфестом та веселими білявками-офіціантками з повними келихами пінного. Українська пивна культура ще в процесі розвитку та набування своєрідності.

Українці надають перевагу скоріше не кількості, а якості пива та відпочинку у колі сім’ї та друзів, під час переглядання футбольних матчів чи на рок-концертах, на природі та у затишних кафе, особливо взимку. Своєрідним засобом спілкування та відпочинком є розпивання пляшечки у тісному колі друзів на природі або на лавці біля будинків серед молоді та людей старшого віку. Хоча розпивати алкогольні напої у суспільних місцях заборонено законом, але традиція залишається. Такий вид відпочинку більш характерний для літнього спекотного періоду.

Мандрування, відкриття світу та знайомство з традиціями інших народів відкриває більше можливостей для національного пивоваріння. Міняються гастрономічні уподобання, додаються нові рецепти, пиво стає кращим і якіснішим. Хоча у нас немає державного закону про чистоту пива, як у Баварії, але є Держстандарт, якого дотримуються виробники, важлива і перевірка якості продукту. Також працює таке поняття, як попит, і добре пиво завжди його має.

Пивний бізнес та культура вживання пива в Україні розвивається. Налічується близько 160 пивоварень з великими об’ємами виготовлення, а також безліч міні виробництв, які тільки починають свій шлях. Українським пивоварам ще є куди рости, вони можуть брати приклад с Німеччини, де налічується півтори тисячі промислових пивзаводів.